. Cesta ,,Tygra“ bojovníka, Wing Chun Kung Fu Mo Lum | Sebeobrana Beroun

Cesta ,,Tygra“ bojovníka, Wing Chun Kung Fu Mo Lum

Wing Chun ,,Tygrem“ bojovníkem“, není ten, kdo se naučí nějaké pohyby, nebo je schopen kopnout rychlostí 140 km/h nebo je mistrem světa v MMA nebo kickboxu. Bojovník Wing Chun si musí svůj titul ,,Tygr“ zasloužit. Je to člověk, který zná něco víc než jen sebeobranu, někdo kdo vejde do místnosti plné lidí a ti se najednou zklidní. Stačí mu se podívat, dotknout se vaší hlavy, paže či jiné části těla a zjistí vaše vnitřní problémy a vám se hned rozhostí ve vaší duši pokoj. ,,Tygra bojovníka,“ nepoznáte pohledem, podle jeho velkých svalů, vykasaných rukávů odhalujících nádherné tetování po celých pažích, nebo vyholené hlavy či pouze podle toho že si oblékne kimono, když jde na večírek. ,,Tygra bojovníka,“ poznáte podle jeho jednání, podle jeho zdraví, které automaticky předává každému, s kým se setká. Jeho energie ,,čchi ,, se vás dotýká, ale vy necítíte nic fyzického, spíše jen vnitřní efekt dotyku a klid, který se ve vás rozhostí.

,,Tygr bojovník,“ nahlíží na svět jinak než obyčejný člověk. Všechno od zárodku v matčině těle, po skály či stromy je významné a má svůj život. Trávě po které kráčí děkuje za hebkost, stromům za kyslík, který mu dodávají. Vše je důležité, protože vše pochází od Matky Přírody a ta to stvořila z nějaké příčiny. Samozřejmě že ,,Tygr bojovník,“ žije v moderním světě, musí jezdit autem a nakupovat v supermarketech, ale při tom všem nezapomíná kým je a co je důležitější, čím je. ,,Tygr bojovník,“ ví, že to co je, není jen díky sobě, ale že mu to bylo darováno, a že každá, i ta nejmenší buňka jeho těla má základ v jeho předcích. Všichni, kdo zde byli předtím, jsou nyní obsaženi v jeho těle, každý zlomek informace, kterou jeho otec a matka získali, je nyní v něm. To je jediný způsob, jak žijeme dál skrz svoje děti, a to do slova a do písmene skrze zkušenosti, které získává lidstvo od samého počátku věků a stejným způsobem jsme je dostali i my a stejně je předáváme dál svým dětem Vše, co je v nás, předáváme svým dětem.

Všichni si myslíme že máme nějaký talent, ale ,,Tygr bojovník“ ví, že vše, co je, pochází z počátku světa, ví že je vytvořen ze stejného základu, jako je skála, strom nebo stéblo trávy, rozdíl je jenom fyzický. Ví, že nic nevlastní a zvířata jsou svobodní tvorové, kteří si dobrovolně vybírají své společníky. ,,Tygr bojovník“ ví, že prostě nejde někam si vybrat nového psa. Ví, že to pes si vybral jeho, aby si pro něj došel. ,,Tygr bojovník“ komunikuje se zemí na které žije, mluví se zvířaty se psy, kočkami, ptáky i hady, ne slovy, ale prostě jenom tím, že je. To je věc, kterou má každý na Zemi společnou – bytí. ,,Tygr bojovník“ ví, že v celé v činnosti kosmu, existují síly s nimiž se musí naučit žít v harmonické jednotě, jinak zahyne. ,,Tygr bojovník,“ má svůj základ energie těchto silách a tím má sílu měnit. Ale to se nezískává lehce a zdarma, ,,Tygr bojovník“ ví, že nikdo nemůže nic získat, aniž by to nebylo dopředu zaplaceno.

Celý vesmír je založen na principu dávání a získávání, to je nazýváno Jin a Jang. Pro každé nahoře musí být dole, ke štěstí musí existovat i smutek, pro každé plné musí být i prázdné.

,,Tygr bojovník“ ví, že musí ztratit, aby mohl získat, a aby mohl získat musí něco obětovat. Svoje jídlo, sexuální touhu, každodenní komfort. Ale tím získává sílu ,,změnit,, a pomoci ostatním ,,měnit,,. Ne však tím, že by vyhledával lidi, kterým může pomoci, ale tím že má vnitřní sílu, která pomáhá lidem být klidní a ukazuje jim ,,cestu ,, k vlastnímu poznání ,,kdo jsou a kde jsou ,,.

My nejsme totiž jen něčí syn nebo dcera, jsme synové a dcery dané skupiny lidí, kteří v nás žijí dál, v našich buňkách, v nichž se nacházejí informace o stvoření a o všem, co se kdy a kde stalo. Nikoliv ,,od počátku věků,, protože neexistuje něco jako počátek či konec.

Být ,,mistrem,, bojových umění je jen jedna setina toho co dělá ,,Tygra,, bojovníkem, a jen část celku, ta která nám dává možnost být léčitelem, ta která nám dává  vnitřní sílu měnit.

,,Tygr bojovník“ ví, že nemá učitele, ale průvodce. Lidi, které potkává a kteří mu dávají něco vnitřního, něco speciálního, co mu pomáhá být sám sobě největším učitelem. Pouhým bytím nám průvodce pomáhá poznat, že jsme to jen my sami kdo nás učí.

,,Tygr bojovník,“ totiž ví, že všechny informace jsou již dávno uloženy v buňkách. Učí se číst informace, které přicházejí nejdříve v záblescích a pro lidský mozek je těžké je ihned dešifrovat, protože stejně rychle jako přišly i odcházejí. Ale brzy se tyto záblesky naučí dešifrovat a oni se stávají delšími. Tehdy ,,Tygr bojovník,“ poznává, že nadchází jeho chvíle. Učí se komunikovat jinak než slovy, poznává, že jeho fyzické potřeby jsou druhotné, přestává se starat, odkud přijde další složenka s upomínkou. ,,Tygr bojovník,“ nachází své místo na zemi a zůstává tam, kde našel zdroj síly. To není ,,fyzické,, hledání místa, spíše je ,,Tygr bojovník,“ přesunut tam, kde musí být a zde zůstává, a zároveň je celý svět opominut. On nepotřebuje cestovat, protože celý vesmír je v něm a každý, kdo ho bude potřebovat, ho najde ve správnou chvíli, tak jako on sám nacházel své průvodce, když cestoval po světě. A další lidé se tak budou učit sami ze sebe, a půjdou a najdou své místo, a možná se spolu už nikdy neuvidí, ale to vůbec nevadí, protože zůstanou stále v kontaktu.

,,Tygr bojovník,“ není mistr, guru, sifu ani sensei, to jsou jen fyzická slova která si sami lidé dávají, aby se udělali důležitějšími, či spíše pro ty, které vedou.. ,,Tygr bojovník,“ je svým studentům přítelem, a tak nemůže být jejich mistrem.

Ti, kteří potřebují mít ,,mistry či senseie,, brzy odcházejí a stále dále hledají, dokud nezjistí, že to, po čem touží, je uvnitř nich samých a ten, kterého hledají, může být jen jejich průvodcem.